اخبار و رویدادها

برگزاری نشست علمی مشترك دانشگاه مطالعات خارجی توکیووقطب علمی تحقیق در متون حکمی و عرفانی دانشگاه اصفهان

 

دبير شوراي قطبهاي علمي ازبرگزاری نشست علمی به مناسبت پایان یافتن طرح پژوهشی مشترک بین دانشگاه مطالعات خارجی توکیووقطب علمی تحقیق در متون حکمی و عرفانی دانشگاه اصفهان در روز چهارشنبه بيست و ششم اسفندماه سال جاري در محل دانشگاه اصفهانخبر داد.

جناب آقاي دكتر شريفي ضمن اعلام اين خبر گفت: تعاملات دانشگاهی در سطح ملی و بین‌المللی می‌تواند بستر مناسبی را برای تحقق اهداف مهم پژوهشی در این حوزه فراهم آورد. دانشگاه مطالعات خارجی توکیو از جمله دانشگاههایی است که  با قطب علمی تحقیق در متون حکمی و عرفانی همکاری علمی داشته است..

در ادامه دبير شوراي قطبهاي علمي افزودند: در پی این مراودات علمی و بررسی زمینههای همکاری، طرحهای مشترکی بین دو مرکز علمی تعریف شد. یکی از این طرحها «تحقیق در منطق‌الطیر و الهی‌نامۀ عطار نیشابوری  و ترجمۀ الهینامۀ عطار نیشابوری به زبان ژاپنی» است. برای انجام این طرح همایشی بین المللی با عنوان «بررسی منظومۀ فکری و آثار عطار نیشابوری» با حضور محققان و استادانی از دانشگاه مطالعات خارجی توکیو، دانشگاه سارایوو، دانشگاه ملی استرالیا، پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی و دانشگاه اصفهان در فروردين ماه 1394 برگزار شد.

گفتني است كه در روز چهارشنبه بيست و ششم اسفندماه سال جارينشست علمی به مناسبت پایان یافتن طرح پژوهشی مشترک بین دانشگاه مطالعات خارجی توکیوو قطب علمی تحقیق در متون حکمی و عرفانی دانشگاه اصفهان در محل دانشگاه اصفهان با حضور مهمانان خارجي : سرکار خانم دکتر آیانو ساساکی استاد  محترم دانشگاه مطالعات خارجی توکیو و شماري از استادان و صاحب نظران داخلي و خارجي و اعضاء قطب علمي تحقيق در متون حكمي و عرفاني برگزار مي گردد.

 

 

 

(همایش بین المللی دادهسازی متون عرفانی، دانشگاه مطالعات خارجی توکیو، آذرماه 1389)

پیام تسلیت

 

پیام تسلیت به مناسبت درگذشت استاد گران‌مایه دکتر جمشید مظاهری  (سروشیار)

مشاهده پیام

آخرین رویدادها


 انتشار کتاب نهج الادب

نخستین اثر از مجموعه متون علمی مرکز نسخه پژوهشی و تصحیح متن دانشگاه اصفهان انتشار یافت.

اطلاعات بیشتر

انتشار دوازدهمین اثر از مجموعه تحقیقات عرفانی:                   ترجمه رساله قشیریه اثر ابوعلی بن احمد العثمانی

 

کتاب «ترجمه رساله قشیریه اثر ابوعلی بن احمد العثمانی» به تصحیح دکتر سیده مریم روضاتیان و سید علی اصغر میرباقری فرد منتشرشد

اطلاعات بیشتر

کاربران آنلاین

ما 27 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

درباره قطب علمی

معرفي قطب علمي و اهداف آن

حكمت و عرفان اسلامي ميراث گرانبهاي ديني و علمي و يكي از سرمايه‌هاي گرانسنگ فرهنگي به شمار مي‌رود  ضرورت دارد  تا گنجينه ارزشمند نسخ خطي عرفان اسلامي از ابعاد مختلف مورد بررسي و تحليل قرار گيرد. بدین منظور  بايد ابتدا آنها را احيا كرد و از قالب نسخ خطي بيرون آورد و به صورت منقح و تحقيق شده در اختيار اهل تحقيق قرار داد.  قطب علمي تحقيق در متون حكمي و عرفاني با توجه به اهميت و ضرورت موضوع فوق- چنان كه در برنامه پيشنهادي خود بيان كرده است- در مرحله اول فعاليت خود در نظر دارد سي تا چهل متن برگزيده از متون عرفاني را تصحيح كند.انجام این کار موجب می گردد که گنجینه گرانبهايي كه در بردارنده انديشه‌هاي ناب براي اعتلاي مقام انساني است در اختيار جامعه بشري قرار گيرد ودر مجاري فرهنگي، ادبي و اجتماعي و ابعاد مختلف انساني قابل استفاده باشد.

 

S5 Box

انتخاب زبان