اخبار و رویدادها

بزرگداشت عطار نیشابوری در 25 فروردین ماه 1397، در روز ملی عطار، با پیام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و با اعطای نشان عطار در نیشابور برگزار شد. در این مراسم نشان فیروزه‌ای سیمرغ عطار به استاد رضا اشرف زاده و دکتر سید علی اصغر میرباقری فرد اهدا شد. همچنین از کتابهای خسرونامه، شرح احوال و نقد آثار عطار نیشابوری، اشترنامه و چکیدة مقالات همایش بین المللی عطار نیشابوری رونمایی شد. در این مراسم شاعرانی چون محمد پروانه، محمد ابراهیم لگزیان، حامد باغمیشی، علیرضا راه چمنی، بهنام کیانی، ایمان کرخی، فاطمه سوقندی، مرتضي آخرتي، ليلا خاکان، افسانه سادات حسيني ، سيدکمال موسوي وعباس باقريه به شعر خواني و فاطمه سيدآبادي به اجراي منطق الطّيرخواني پرداختند. در اين مراسم  دکتر سيّد علي‌اصغر ميرباقري فرد (رئیس هیأت مدیره انجمن ترویج زبان و ادب فارسی) با موضوع (تبيين جايگاه عطّار در اعتلاي فرهنگي جامعه)، مديرکل ميراث فرهنگي، صنايع دستي وگردشگري خراسان رضوي و شهردار نيشابور  به ايراد سخنرانی پرداختند.

 

اطلاعیه

 

دبیرخانه سیزدهمین گردهمایی انجمن ترویج زبان و ادب فارسی مهلت ارسال مقالات را تمدید کرد.

اطلاعات بیشتر

آخرین رویدادها


 انتشار اولین درسنامه کرسی مولوی پژوهی

نخستین درسنامه کرسی مولوی پژوهی با عنوان درسنامه مثنوی معنوی انتشار یافت.  

اطلاعات بیشتر

انتشار دوازدهمین اثر از مجموعه تحقیقات عرفانی:                   ترجمه رساله قشیریه اثر ابوعلی بن احمد العثمانی

 

کتاب «ترجمه رساله قشیریه اثر ابوعلی بن احمد العثمانی» به تصحیح دکتر سیده مریم روضاتیان و سید علی اصغر میرباقری فرد منتشرشد

اطلاعات بیشتر

کاربران آنلاین

ما 7 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

درباره قطب علمی

معرفي قطب علمي و اهداف آن

حكمت و عرفان اسلامي ميراث گرانبهاي ديني و علمي و يكي از سرمايه‌هاي گرانسنگ فرهنگي به شمار مي‌رود  ضرورت دارد  تا گنجينه ارزشمند نسخ خطي عرفان اسلامي از ابعاد مختلف مورد بررسي و تحليل قرار گيرد. بدین منظور  بايد ابتدا آنها را احيا كرد و از قالب نسخ خطي بيرون آورد و به صورت منقح و تحقيق شده در اختيار اهل تحقيق قرار داد.  قطب علمي تحقيق در متون حكمي و عرفاني با توجه به اهميت و ضرورت موضوع فوق- چنان كه در برنامه پيشنهادي خود بيان كرده است- در مرحله اول فعاليت خود در نظر دارد سي تا چهل متن برگزيده از متون عرفاني را تصحيح كند.انجام این کار موجب می گردد که گنجینه گرانبهايي كه در بردارنده انديشه‌هاي ناب براي اعتلاي مقام انساني است در اختيار جامعه بشري قرار گيرد ودر مجاري فرهنگي، ادبي و اجتماعي و ابعاد مختلف انساني قابل استفاده باشد.

 

S5 Box

انتخاب زبان